Jak możemy Ci dziś pomóc?

Kręć kilometry dla Gdańska – najważniejsze informacje

Utworzył(-a): Activy Pomoc

Zmodyfikowano dnia: pt, 18 Gru, 2020 at 2:53 PM


Akcja Kręć kilometry dla Gdańskajest jedną z najważniejszych i największych akcji współorganizowanych przez zespół Activy. W wyzwaniu co roku bierze udział kilku tysięcy uczestników, którzy przez okres jesieni mocno rywalizują jeżdżąc na rowerach (i nie tylko) przemierzając kolejne kilometry.


W poniższym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące zasad xwyzwania, jego przebiegu, a także odnośniki do poradników, które pozwolą Ci poprawnie skonfigurować ustawienia telefonu i cieszyć się dobrą zabawą :) Artykuł rozjaśni również niepewności, które pojawiły się wśród uczestników wyzwania w poprzednich latach.

Wyzwanie Kręć Kilometry dla Gdańska trwa od 14.09 do 13.11. Przed startem wydarzenia (w czasie rozgrzewki) przejazdy nie są punktowane. 


Punktacja – punkty w akcji możesz zdobyć trzy rodzaje punktów:

 • 1 pkt – za każdy kilometr zapisanej trasy, jeśli trasa miała powyżej 1,5 km i została rozpoczęta lub zakończona w obszarze konkursowym (zbliżonym do Gdańska)
 • 5 pkt – za każdy zwykły przejazd dłuższy niż 1,5 km. Nie dziel sztucznie tras – gra wymaga 30 minut przerwy między przejazdami by naliczyć kolejne 5 punktów
 • 50 pkt – za każdy przejazd bonusowy – przejazd wykonany do lub z miejsca pracy, szkoły lub uczelni, dłuższy niż 1,5 km, zachowując minimum 30 minut przerwy po poprzednim przejeździe. Premia przyznawana jest max. 2x dziennie i 10x w tygodniu (od poniedziałku do niedzieli).

  Aplikacja sama wykryje Twoją lokalizację, jeśli wcześniej dodasz się do odpowiedniej drużyny. Nie wystarczy przejechać obok lokalizacji, punkty naliczą się tylko jeżeli aktywność zostanie rozpoczęta lub zakończona we wskazanym miejscu. W przypadku gdy nie dodasz się do drużyny nie masz możliwości otrzymania punktów bonusowych, nawet w przypadku zgłoszenia problemu do zespołu Activy.


Firmy zostały pogrupowane w rankingach ze względu na liczbę pracowników.


Aby zapewnić równe szanse firmom o różnych wielkościach, w tym roku pogrupowaliśmy firmy wg liczby ich pracowników. W aplikacji w zakładce Grupowe znajdziesz więc taki podział: 


 • Firmy >1000 pracowników
 • Firmy 251 - 1000 pracowników
 • Firmy 51 - 250 pracowników
 • Firmy 11 - 50 pracowników
 • Firmy 1 - 10 pracowników


Chodzi tu o liczbę faktycznie zatrudnionych w danej firmie na terenie Gdańska, nie o liczbę uczestniczących w naszym rowerowym konkursie.

Szkoły podstawowe i przedszkola, jako miejsca pracy dla nauczycieli, opiekunów oraz pracowników administracji, również powinny być zgłaszane do konkursu jako firmy.


Nowy sposób zbierania punktów przez firmy, szkoły, uczelnie i dzielnice.


Punkty danej drużyny to suma punktów zdobytych przez jej członków, podzielona przez rzeczywistą liczbę jej pracowników/uczniów/studentów/mieszkańców. Znowu, chodzi o realną liczbę osób pracujących/uczących się w danej instytucji lub mieszkających w danej dzielnicy, nie o liczbę uczestników konkursu w aplikacji przypisanej do danej drużyny. Sprawdź na przykładzie Firmy ABC: 


Jeździmy nie tylko rowerem.


Jeśli chcesz, możesz zapisywać w aplikacji również przejazdy wykonane na hulajnogach, rolkach czy deskorolkach i otrzymywać za nie punkty. Pamiętaj, aby zapisać je jako przejazdy rowerowe - trasy zapisane jako bieganie lub ćwiczenia z domu nie otrzymają punktów w rywalizacji. 


Rejestrowanie tras podczas jazdy komunikacją miejską lub samochodem nie jest dopuszczalne - takie trasy będą usuwane, a w przypadku, kiedy sytuacja będzie się powtarzać - usuniemy całe konto. 

Rejestracja zespołu


Zespół może być zarejestrowany przez koordynatora firmowego przez stronę grarowerowa.pl i będzie widoczny w aplikacji maksymalnie w ciągu 24 godzin. Jeśli chcesz wraz ze swoją firmą wziąć udział w akcji zgłoś swoją organizację (jeśli jesteś do tego uprawniony w firmie) bądź poproś o zgłoszenie koordynatora działań w firmie. 


Dodatkowe zasady

 • Aby przejazd otrzymał punkty w konkursie musi zostać zakończony w czasie jej trwania czyli przed godziną 23:59. Trasy wgrywane z urządzeń GPS do aplikacji Strava połączonej z Activy powinny zostać zaimportowane przed końcem konkursu. Zalecamy, by nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ synchronizacja może potrwać dłużej. Dodatkowo Organizator ma prawo wykluczyć osobę, która importuje trasy jednorazowo z okresu większego niż 7 dni.
 • Wyniki w zakładce „Mój Profil” są Twoimi wynikami personalnymi, uwzględniają również wyniki z poprzednich lat. Statystyki widoczne w zakładce Rankingów mogą się od nich różnić, ponieważ uwzględniają tylko przejazdy wykonane w trakcie aktywnych edycji konkursu.
 • Jeśli łączysz Activy ze Stravą, Garminem lub Polarem pamiętaj, że w Activy pojawią się jedynie trasy wykonane od momentu połączenia obu aplikacji. Historyczne trasy sprzed połączenia NIE ZOSTANĄ uwzględnione, nawet jeśli zostały wykonane w trakcie konkursu.
 • Jeśli przesyłasz trasy z urządzenia GPS do Activy przez Stravę, Garmina lub Polara pamiętaj, by robić to regularnie. Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia zawodnika, który zaimportuje jednocześnie zbyt wiele tras (np. z okresu 1 tygodnia). Dodatkowo narażasz się wtedy na przekroczenie limitów połączenia Activy ze Stravą i nieuwzględnienia przejazdów.


Jeśli masz jeszcze jakieś niepewności, chcesz dowiedzieć się szczegółów bądź po prostu zapoznać się z pełną wersją regulaminu konkursu – znajdziesz go pod linkiem – TUTAJ


Ustawienia telefonu

Zdarzyło Ci się, że trasa zapisana w aplikacji była dużo krótsza, niż ta rzeczywista lub przejazd w ogóle się nie zapisał? Nie jesteś wyjątkiem, więcej osób spotykają podobne problemy. Dobra wiadomość jest taka, że większość z nich rozwiążesz samodzielnie.


Ten problem nie wynika z błędów aplikacji, a powodami są:

 • domyślne ustawienia telefonu (systemu Android)
 • kwestii sprzętowych (modułu GPS, jego stanu, sygnału satelit)

Dotyczy to w tym samym stopniu każdej aplikacji sportowej zapisującej z GPS. Zobacz przykłady z Endomondo i Strava.


Dostosuj ustawienia telefonu


Zachęcamy Cię do zapoznania się z poradnikiem pomagającym krok po kroku skonfigurować ustawienia swojego telefonu, dzięki czemu wyeliminujesz wszystkie problemy. Poradnik znajdziesz tutaj –> Przygotuj swój telefon przed konkursem – krótki poradnik techniczny


To nie aplikacja gubi GPS lub jest niedokładna

Jeśli masz już dostosowane ustawienia, pamiętaj, że na jakość zapisu ma wpływ przede wszystkim sprzęt, a nie oprogramowanie. Zwykle tańsze smartfony są wyposażone w nieco gorszej jakości moduły GPS. Zegarki sportowe prawie zawsze są też dokładniejsze od telefonów. Wpływ może mieć też stan Twojej baterii czy pamięci operacyjnej.


Inne czynniki najlepiej opisuje dział wsparcia Endomondo, dlatego pozwalamy sobie wkleić przetłumaczony na język polski komunikat z ich FAQ:


"Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na jakość dokładności urządzenia, może to być model urządzenia i jego system operacyjny, sieć komórkowa, warunki pogodowe oraz to, czy zapisujesz trasę na otwartym terenie, czy wśród wysokich drzew lub budynków, które mogą zablokować sygnał GPS lub obniżyć jego jakość. Dodatkowo, należy pamiętać, że niektóre pokrywy / obudowy telefonów komórkowych mogą blokować sygnał GPS w urządzeniu. Już samo to może spowodować błędne obliczenia podczas śledzenia za pomocą dowolnej aplikacji."


Dodatkowo Activy jest grą z nagrodami dlatego jeśli Twój telefon przekazuje próbki naprawdę bardzo słabej jakości, to nie zostają one uwzględnione w trasie by chronić innych uczestników gry przed nadużyciami.


W przypadku, gdy udało Ci się zastosować wszystkie wskazówki, a telefon wciąż nie chce zapisywać tras w sposób prawidłowy – napisz do nas na adres support@activy.pl. Postaramy się Tobie pomóc :)


A
Activy is the author of this solution article.

Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak Nie

Wyślij opinię
Przykro nam, że nie byliśmy w stanie pomóc. Pomóż ulepszyć ten artykuł i prześlij swoją opinię.

Contact us