Jak możemy Ci dziś pomóc?

Jak zapobiegamy nieuczciwym graczom?

Utworzył(-a): Activy Pomoc

Zmodyfikowano dnia: wt, 8 Wrz, 2020 at 12:08 PM


W każdej grze i dyscyplinie sportowej zdarzają się osoby, które grają nieczysto, oszukują, próbują obejść zasady tak, żeby zyskać nieuczciwą przewagę nad innymi. Niestety nie omija to również Activy. W naszej rywalizacji przygotowaliśmy system, który ma na celu zapobieganie oszustwom i usuwanie kont osób praktykującym takie techniki. 


Procedura wykrywania fraudów składa się z kilku etapów. W pierwszym z nich wszystkie podejrzane aktywności wykrywa system sztucznej inteligencji, który dzięki specjalnemu algorytmowi jest w stanie rozpoznać przejazdy wykonane samochodem lub innym środkiem transportu, jak komunikacją miejską czy pociągiem. System ten jednak nie jest w stu procentach dokładny i zdarza mu się oznaczać niektóre przejazdy rowerowe lub trasy biegowe jako fraudy.


Po każdej aktywności wykrytej przez nas system, gracz dostaje komunikat w Activy o możliwości decyzji czy aktywność rzeczywiście nie była rowerowa/biegowa. Jeśli nie zaznaczy nic lub zaprzeczy, aktywność przechodzi do kolejnego etapu weryfikacji. 


W tym momencie wykorzystujemy drugi etap naszej procedury. Jest nim człowiek, który kilka razy w tygodniu weryfikuje wszystkie podejrzane aktywności przy pomocy specjalnych wytycznych dot. przejazdów rowerowych/tras biegowych. Weryfikuje on nie tylko średnią prędkość, ale także miejsce aktywności czy dystans i prędkości maksymalne.

Na tym etapie usuwamy również konta osób, które zbyt często nadużywały zasad gry. W każdym wyzwaniu możemy znaleźć w regulaminie punkt mówiący o tym, że osoby oszukujące będą ostrzegane, a następnie usuwane z gry. Gdy jednak ktoś dopuścił się wielu oszustw, organizator ma prawo usunąć jego konto, aby chronić resztę społeczności Activy.


A
Activy is the author of this solution article.

Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak Nie

Wyślij opinię
Przykro nam, że nie byliśmy w stanie pomóc. Pomóż ulepszyć ten artykuł i prześlij swoją opinię.

Contact us