Jak możemy Ci dziś pomóc?

Problem z XIAOMI

Utworzył(-a): Activy Pomoc

Zmodyfikowano dnia: czw, 11 Lip, 2019 at 1:15 PM


Życie rowerzystów z telefonami XIAOMI potrafi nie być łatwe. Zdarzyło Ci się, że dłuższa trasa nie została zapisana, a aplikacja Activy wyłączyła się w trakcie jazdy?


Niestety problem nie leży po stronie aplikacji Activy, a systemu w telefonach Xiaomi, może wyłączyć aplikację niwelując nasze wysiłki. Choć nie w każdym przypadku.


Nawet tak znane aplikacje sportowe jak Strava i Endomondo, z dziesiątkami milionów użytkowników, również nie mogą obronić rowerzystów przed drapieżnymi urządzeniami Xiaomi


Poniżej kilka naszych rozwiązań, które powinny zadziałać na większości urządzeń.ROZWIĄZANIE 1 - zmiana ustawień w telefonie


W zależności od wersji systemu, zalecamy jedno z 3 działań:


1. Wyszukaj w ustawieniach telefonu pozycję "aplikacje chronione" i włącz ochronę dla Activy.


2. Wejdź w ustawienia telefonu do działu Aplikacje (opcje zaawansowane) i włącz wszystkie pozwolenia dla Activy dotyczące użycia energii/baterii lub działania w tle lub po zgaszeniu ekranu. W każdym systemie ustawienia wyglądają trochę inaczej, poniżej rozwiązania:

Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane Aplikacje > Znajdź na liście Activy > Oszczędzanie energii > Bez ograniczeń


 


3. Nadaj aplikacji uprawnienia do korzystania z sygnału GPS: Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane Aplikacje > Znajdź na liście Activy > Uprawnienia aplikacji > zaznacz uprawnienia
ROZWIĄZANIE 2 - zmiana zapisu tras


Niestety pierwsze rozwiązanie nie daje 100% gwarancji i problem może dalej występować dla nieco dłuższych tras. Rekomendujemy wtedy dzielić treningi na mniejsze części, tak aby nie przekraczać jednorazowo ok. 40 minut ciągłego zapisu trasy.


Zaleca się też aby na dłuższy przejazd mieć dobrze naładowaną baterię w telefonie i niewiele aplikacji działających w tle.


A
Activy is the author of this solution article.

Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak Nie

Wyślij opinię
Przykro nam, że nie byliśmy w stanie pomóc. Pomóż ulepszyć ten artykuł i prześlij swoją opinię.

Skontaktuj się z nami