Jak możemy Ci dziś pomóc?

Znane rozwiązania dla OnePlus

Utworzył(-a): Activy Pomoc

Zmodyfikowano dnia: wt, 8 Wrz, 2020 at 11:57 AM


Życie użytkowników telefonów OnePlus potrafi nie być łatwe. Zdarzyło Ci się, że trasa nie została zapisana, a aplikacja Activy wyłączyła się w trakcie zapisu aktywności?

Niestety problem nie leży po stronie aplikacji Activy, a demona w systemach telefonów OnePlus, który nazywa się BGDetect i wyłącza wszystkie procesy i aplikacje działające w tle, które używają zbyt dużo energii. 

Nawet tak znane aplikacje sportowe jak Strava i Endomondo, z dziesiątkami milionów użytkowników, również nie mogą obronić sportowców przed drapieżnymi urządzeniami OnePlus. Tutaj przeczytasz rozwiązania od specjalistów z dontkillmyapp - https://dontkillmyapp.com/oneplus ;)

ROZWIĄZANIE 1 - zmiana ustawień w telefonie 

Na początku powinniśmy zastosować zmiany ustawień stosowane także w innych markach telefonów dot. optymalizacji baterii.

1. wejdź w ustawienia w menu i wybierz "bateria"

2. kliknij przycisk akcji w prawym górnym rogu i wejdź następnie w "Optymalizacja baterii"

3. Na ekranie optymalizacji baterii zmień wybór na "wszystkie aplikacje" i znajdź "Activy". Następnie kliknij ikonę aplikacji i wybierz "nie optymalizuj"

W większości telefonów taki zabieg powinien pomóc. Jednak przy telefonach marki OnePlus bardzo często zgłaszane są problemy gdy telefon po kilku godzinach lub dniach sam zmienia ustawienia dla aplikacji z powrotem ją optymalizując.

W tym celu przedstawiamy kilka dodatkowych rozwiązań, które mogą pomóc.


ROZWIĄZANIE 2 - użycie blokady aplikacji

1. włącz Activy i rozpocznij aktywność

2. przejdź do ekranugłównego telefonu, poprzez naciśnięcie środkowego guzika

3. gdy będziesz na ekranie głównym, kliknij prawy guzik, co pozwoli ci zobaczyć włączone aplikacje działające w tle

4. przewiń do Activy, ale nie klikaj jej, żeby nie wróciła na pierwszy ekran. Jeśli zrobisz to przez przypadek powtórz wyżej wymienione punkty

5. na ikonie Activy zobaczysz małą ikonę kłódki. Naciśnij ją i zablokuj aplikację.

6. od teraz system operacyjny nie powinien zamykać aplikacji i pozwoli jej działać w tle


ROZWIĄZANIE 3 - wyłączenie głębokiej optymalizacji

Jeżeli wyżej wspomniane rozwiązania nie pomogą, pozostaje jeszcze jedno dużo bardziej zaawansowane. Trzeba jednak pamiętać, że wykorzystanie go może spowodować dużo krótsze działanie telefonu, aczkolwiek pomoże pozostać aplikacji na liście tych nie optymalizowanych.

W tym celu należy przejść do ustawień > bateria > optymalizacja baterii i wybrać trzy kropki w prawym górnym rogu. Następnie znajdujemy Activy i po przytrzymaniu ikony wybieramy "zaawansowaną optymalizację". Na ekranie Zaawansowanej optymalizacji odznaczamy "głęboką optymalizację" i potwierdzamy nasz wybór.A
Activy is the author of this solution article.

Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak Nie

Wyślij opinię
Przykro nam, że nie byliśmy w stanie pomóc. Pomóż ulepszyć ten artykuł i prześlij swoją opinię.

Contact us