Jak możemy Ci dziś pomóc?

Ustawienia oszczędzania baterii

Utworzył(-a): Activy Pomoc

Zmodyfikowano dnia: pon, 30 Sty, 2023 at 12:59 PO POŁUDNIU


Jest to jeden z najczęstszych powodów ucinania trasy, wyłączania się aplikacji w trakcie aktywności czy nienagrywania trasy w żadnym stopniu.

Żeby zapobiec takim problemom, należy wyłączyć w telefonie ustawienia oszczędzania baterii/energii, systemy zarządzania baterią, optymalizację baterii oraz każdą zewnętrzną aplikację służącą do optymalizowania zużycia energii.

Każdy telefon ma różne opcje i ustawienia fabryczne, dlatego sposób rozwiązania problemu może się różnić w zależności od marki. Kiedy te ustawienia (optymalizacja) są aktywne, mogą one powodować wyłączanie aplikacji lub nieśledzenie dystansu. Dlatego chcielibyśmy zachęcić Was do wyłączenia ustawień optymalizacji dla Activy. 

Samsung (Android 6 lub wyżej)

Ustawienia > Aplikacje > Wybierz trzy kropki (ikona w prawym górnym rogu) > Dostęp Specjalny > Optymaliz. użycie baterii > Znajdź na liście Activy i upewnij się, że nie jest zaznaczone

 Huawei (Android 6 lub wyżej)

  1. Zmień ustawienia baterii na normalne (wyłącz tryby oszczędzania) i nadaj Activy pozwolenia bądź wyłącz automatyczne ustawienia dla aplikacji
  2. Ustawienia > Aplikacje > Zaawansowane > Ignoruj optymalizacje > Znajdź na liście Activy i wybierz opcję “pozwalaj”

 

HTC (Android 6 lub wyżej) 

Ustawienia > Bateria > Tryb oszczędzania > Optymalizacja baterii -> Wybierz Activy > Nie optymalizuj > Zapisz

 Xiaomi MIUI (Android 6 lub wyżej)

  1. Ustawienia > Ustawienia dodatkowe > Bateria i Wydajność > Zarządzaj zużyciem baterii aplikacji > Wybierz “aplikacje”, a następnie “Activy”
  2. Ustawienia > Ustawienia dodatkowe > Prywatność > Lokalizacja i sprawdź, czy umożliwiasz aplikacjom dostęp do lokalizacji i używasz “Dużej dokładności” lokalizacji 

 Sony (Android 6 lub wyżej)

Ustawienia > Bateria > Wybierz “(...)” menu w prawym górnym rogu i kliknij “Optymalizacja Baterii” > Wybierz “aplikacje” > Wybierz “Activy”

 LG (Android 6 lub wyżej)

Ustawienia > Bateria i oszczędzanie energii > Wybierz “zużywanie baterii” > Wyłącz optymalizację > Włącz ignorowanie optymalizacji baterii dla Activy

 Urządzenia One Plus

Ustawienia > Bateria > Optymalizacja Baterii > Wejdź w “lista wszystkich aplikacji” > Wybierz Activy i opcje “nie optymalizuj”

O One Plus przeczytaj więcej na https://activyapp.freshdesk.com/support/solutions/articles/42000061392-znane-rozwi%C4%85zania-dla-oneplus 

 Motorola (Android 6 lub wyżej)

Ustawienia > Bateria > kliknij menu w prawym górnym rogu > Optymalizacja Baterii > wybierz “nie optymalizowanie” i “wszystkie aplikacje” > Znajdź na liście Activy i wybierz “nie optymalizuj” 

 Inne urządzenia

Na rynku jest wiele mniejszych marek smartfonów, które również używają Androida, dlatego ustawienia mogą się różnić w zależności od modelu telefonu. Jeśli Twojego urządzenia nie ma na naszej liście, spróbuj znaleźć podobne ustawienia jak te wymienione wyżej i zastosuj je do naprawienia problemów z błędnym śledzeniem trasy lub wyłączaniem aplikacji Activy.

A
Activy is the author of this solution article.

Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak Nie

Wyślij opinię
Przykro nam, że nie byliśmy w stanie pomóc. Pomóż ulepszyć ten artykuł i prześlij swoją opinię.

Contact us